Zarząd fundacji

Zuzanna Bator – Prezes Zarządu

Jest absolwentką Liceum Muzycznego we Wrocławiu (klasa organów prof. Klemensa Kamińskiego), Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa organów prof. Juliana Gembalskiego) i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie (klasa organów prof. Bernharda Haasa).

Jako stypendystka programu „Socrates – Erasmus” studiowała przez rok w klasie organów prof. Jona Laukvika w Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie. Ma na swoim koncie nagrody na ogólnopolskich konkursach organowych: I nagroda w 2004 roku we Wrocławiu, II nagroda w 2008 roku w Krakowie, dwa wyróżnienia w Poznaniu w 2008 roku. Jest również półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Organowego w 2007 roku w Brnie. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Guy Boveta, Lorenzo Ghielmiego, Pietera van Dijka i Daniela Rotha. Koncertowała m.in. na Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku, w ramach Festiwalu Bachowskiego w Kościele Pokoju w Świdnicy i XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2011 w Bazylice Mariackiej, a także Musik zur Marktzeit (Heilbronn, 2010), Orgelkonzert am Sonntagnachmittag (Stuttgart 2011), Orgelvesper (Berlin, 2017). Brała udział w międzynarodowym festiwalu Juniores Priores Organorium Seinensis w latach 2008–2011 w Sejnach i na Litwie. Jest stypendystką Ministra Kultury i niemieckiej fundacji KAAD.

Od pięciu lat mieszka w Świdnicy, gdzie razem z mężem prowadzi Fundację Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, który odbywa się od 2013 roku w Świdnicy. Występują na nim tak znakomici organiści jak Lorenzo Ghielmi czy Bernhard Haas.

Jako koncertująca organistka szczególnie chętnie wykonuje muzykę XX wieku.

Jest szczęśliwą mamą Bernarda i Leonarda. W wolnych chwilach biega i śpiewa w Chórze Miejskim w Świdnicy.

Maciej Bator – Członek Zarządu Fundacji

Maciej Bator urodził się w Kłodzku. W latach 1997–2004 był organistą kłodzkiego kościoła klasztornego pw. MB Różańcowej. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu (klasa organów prof. Marka Mikonowicza), Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Andrzeja Chorosińskiego) oraz Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie (klasa prof. Jona Laukvika).

Był stypendystą programu Erasmus w roku akademickim 2005/2006 w Conservatoire de Musique de Geneve (klasa prof. Vincenta Thévenaza). Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak: Julian Gembalski, Edgar Krapp, Olivier Latry, Ludger Lohmann, Wolfgang Zerer, Bine-Katrine Bryndorf, Luca Basilio Ricossa, Jacques van Oortmerssen, William Porter. Laureat nagród i wyróżnień na konkursach organowych w Legnicy (2002, III miejsce) i Rumii (2004, wyróżnienie). Występował jako solista i akompaniator w Polsce, Czechach, Szwecji, Niemczech, Francji i Szwajcarii.

Obecnie mieszka w Świdnicy, gdzie jest wykładowcą Diecezjalnego Studium Organistowskiego (gra organowa, teoria, kontrapunkt) oraz rzeczoznawcą organowym. Jest również nauczycielem gry na organach w państwowych szkołach muzycznych – w Świdnicy oraz Wałbrzychu.  Razem z żoną Zuzanną prowadzi Fundację Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, która zajmuje się organizacją koncertów i międzynarodowych festiwali organowych.

Od 2013 roku piastuje prestiżową funkcję kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy.

Jest szczęśliwym ojcem Bernarda i Leonarda.

Piotr Zapałowicz – Członek Zarządu Fundacji

Ekonomista, przedsiębiorca, wiolonczelista. W 2006 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną we Wrocławiu z tytułem zawodowym wiolonczelisty, a w 2011 r. obronił pracę magisterską w specjalności Handel Zagraniczny na kierunku Stosunki Międzynarodowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
W latach 2010 i 2012 prowadził badania w Chile oraz Wenezueli, jest autorem kilku prac naukowych z dziedziny ekonomii tych krajów.
Od 2011 do 2015 r. był dyrektorem generalnym na Polskę międzynarodowego dystrybutora elektronicznego sprzętu gospodarstwa domowego, zaś w latach 2014-2015
pełnił funkcję eksperta sprzedaży w przedsiębiorstwie outsourcingowym.
Od 2015 r. spełnia się jako ekonomista-badacz w międzynarodowej firmie. Od lat niezmiennie pełni wysokie funkcje w zarządach organizacji pozarządowych: w latach 2008-2012 był wiceprezesem zarządu d/s finansowych Stowarzyszenia Wrocławska Orkiestra Młodzieżowa, w 2013 r. pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, zaś od 2012 r. jest członkiem zarządu Fundacji Chorda Auxit.
W wolnych chwilach gra w piłkę nożną, uwielbia dobrą literaturę, muzykę oraz podróże.

Ida Radecka – Członek Zarządu

Związana z Fundacją Chorda Auxit od 2015 roku, początkowo jako wolontariuszka. Studiuje Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwentka PSM I st. w Świdnicy w klasie fortepianu Barbary Monety.

Odkąd pamięta angażuje się w inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej, działania w obszarze kultury oraz wszelkiego typu wolontariaty. Posiada interdyscyplinarne zainteresowania: muzyka, literatura, narciarstwo, malarstwo, jazda konna, dizajn, nowe technologie, nowe media, przedsiębiorczość.